RSS-flöde

Welcome to my digital orienteering map archive!

On this site I will publish maps, courses and route choices from orienteering events I have attended.

SM-sprintti A-finaali (2019-09-22)
söndag 22 september 2019
Kehräämö, MS-52/MS-Parma, Finland
Sprint|Resultat
SM-sprintti karsinta (2019-09-22)
söndag 22 september 2019
Linikkala, MS-52/MS-Parma, Finland
Sprint|Resultat
SM-viesti (2019-09-21)
lördag 21 september 2019
Saarnavuori, MS-52/MS-Parma, Finland
Relay, sträcka 1|Resultat
SPM (2019-09-01)
söndag 1 september 2019
SPM
Stans, OLG Nidwalden + Obwalden, Switzerland
Sprint|Resultat
4. Nationaler OL (2019-08-31)
lördag 31 augusti 2019
Trübsee, OLG Basel, Switzerland
Middle|Resultat
3. Nationaler OL (2019-08-25)
söndag 25 augusti 2019
Kandersteg, OLG Thun, Switzerland
Long (shortened)|Resultat
Jugendlager Sprintstaffel (2019-08-01)
torsdag 1 augusti 2019
Campo Enrico Pestalozzi, Jugendlager'19, Switzerland
Sprintrelay, sträcka 1
EUOC | Sprintrelay (2019-07-27)
lördag 27 juli 2019
Olomouc, EUOC 2019, Czech Republic
Sprintrelay|Resultat
EUOC | Middle (2019-07-26)
fredag 26 juli 2019
Kosír, EUOC 2019, Czech Republic
Middle|Resultat
EUOC | Sprint F (2019-07-25)
torsdag 25 juli 2019
Mohelnice, EUOC 2019, Czech Republic
Sprint|Resultat
EUOC | Sprint Q (2019-07-25)
torsdag 25 juli 2019
Bouzov, EUOC 2019, Czech Republic
Sprint|Resultat
Styrian O-Days E3 (2019-07-21)
söndag 21 juli 2019
Graz City, SUSO, Austria
Styrian O-Days E2 (2019-07-20)
lördag 20 juli 2019
Graz Geidorf, SUSO, Austria
Styrian O-Days E1 (2019-07-19)
fredag 19 juli 2019
Graz Uni/Rosenhain, SUSO, Austira
Sprint|Resultat
Jukola (2019-06-15)
lördag 15 juni 2019
Valkeisvuori, Jukola 2019, Finland
Relaay, sträcka 1|Resultat
Nuuksio #3 (2019-06-11)
tisdag 11 juni 2019
Saarilampi-Kattila, Finland
Nuuksio #2 (2019-06-11)
tisdag 11 juni 2019
Tervalampi, Finland
Pfingststaffel Strecke 7 (2019-06-09)
söndag 9 juni 2019
Moosalp, OLG Bern, Switzerland
Relay, sträcka 7|Resultat
Pfingststaffel Strecke 2 (2019-06-08)
lördag 8 juni 2019
Moosalp, OLG Bern, Switzerland
Relay, sträcka 2|Resultat
ÖSTM Staffel (2019-06-02)
söndag 2 juni 2019
Weissense-Praditz, HSV Spittal Drau, Austria
Relay, sträcka 1|Resultat
4. AC Middle (2019-06-01)
lördag 1 juni 2019
Schifling- Farrendorf, HSV OL Villach, Austria
Middel|Resultat
SM sprinttiviesti (2019-05-19)
söndag 19 maj 2019
Vanha Rauma, Rasti-Lukko, Finland
Sprint Relay, sträcka 3|Resultat
Rauma Sprintti (2019-05-18)
lördag 18 maj 2019
Rauma Arvonsaari, Rasti-Lukko, Finland
Sprint|Resultat
2. Nationaler OL (2019-05-12)
söndag 12 maj 2019
Richterswil, ol zimmerberg, Switzerland
Sprint|Resultat
Sprint Cup NWS #3 (2019-05-07)
tisdag 7 maj 2019
Allschwil, OLG Basel, Switzerland
Sprint|Resultat
10mila (2019-04-27)
lördag 27 april 2019
Glimåkra, 10mila 2019, Sweden
Relay, sträcka 1|Resultat
Easter4 Middle (2019-04-20)
lördag 20 april 2019
Hrušica, Easter4 2019, Slovenia
Middle|Resultat
Easter4 Sprint (2019-04-19)
fredag 19 april 2019
Izola, Easter4 2019, Slovenia
Sprint|Resultat
1. Nat OL (2019-04-14)
söndag 14 april 2019
Fluewald-Ahorn, OLG Huttwil, Switzerland
Long
MOM (2019-04-13)
lördag 13 april 2019
MOM
Tannhubel, OLG Herzogenbuchsee, Switzerland
Middle|Resultat
biel.seeland OL (2019-04-07)
söndag 7 april 2019
Büttenberg, ol.biel.seeland, Switzerland
Middle|Resultat
Berner Einzel OL (2019-03-17)
söndag 17 mars 2019
Zollikofenwald-Grauholz, OLG Bern, Switzerland
Berner Nacht OL (2019-03-16)
lördag 16 mars 2019
Zollikofenwald, OLG Bern, Switzerland
Lipica open E3 (2019-03-11)
måndag 11 mars 2019
Vilenica, Lipica open, Slovenia
Middle|Resultat
Lipica open E2 (2019-03-10)
söndag 10 mars 2019
Vilenica, Lipica open, Slovenia
Long|Resultat
Lipica open E1 (2019-03-09)
lördag 9 mars 2019
Preloze, Lipica open, Slovenia
Middle|Resultat
BW'19 | Arthur's Seat (Part 2) (2019-01-27)
söndag 27 januari 2019
Holyrood & Meadowfield Parks, EUOC, Scotland
BW'19 | Arthur's Seat (Part 1) (2019-01-27)
söndag 27 januari 2019
Holyrood & Meadowfield Parks, EUOC, Scotland
BW'19 | Urban Race (Part 2) (2019-01-26)
lördag 26 januari 2019
Dean Village and Edinburgh West, EUOC, Scotland
BW'19 | Urban Race (Part 1) (2019-01-26)
lördag 26 januari 2019
Dean Village and Edinburgh West, EUOC, Scotland
BW'19 | Fight with the Night (Part 2) (2019-01-25)
fredag 25 januari 2019
Calton Hill and the Killing Fields, EUOC, Scotland
Night Sprint|Resultat
BW'19 | Fight with the Night (Part 1) (2019-01-25)
fredag 25 januari 2019
Calton Hill and the Killing Fields, EUOC, Scotland
Night Sprint|Resultat
Bern by Night #2 (2019-01-18)
fredag 18 januari 2019
Äschete, BBN, Switzerland