RSS feed

Welcome to my digital orienteering map archive!

On this site I will publish maps, courses and route choices from orienteering events I have attended.

Hondricher OL (20/10/2019)
Sunday 20 October 2019
Krattigen-Hellboden, OLG Hondrich, Switzerland
25manna (12/10/2019)
Saturday 12 October 2019
Nytorp Västerhaninge, 25manna 2019, Sweden
Relay, leg 1|Results
SM-sprintti A-finaali (22/09/2019)
Sunday 22 September 2019
Kehräämö, MS-52/MS-Parma, Finland
Sprint|Results
SM-sprintti karsinta (22/09/2019)
Sunday 22 September 2019
Linikkala, MS-52/MS-Parma, Finland
Sprint|Results
SM-viesti (21/09/2019)
Saturday 21 September 2019
Saarnavuori, MS-52/MS-Parma, Finland
Relay, leg 1|Results
SPM (01/09/2019)
Sunday 1 September 2019
SPM
Stans, OLG Nidwalden + Obwalden, Switzerland
Sprint|Results
4. Nationaler OL (31/08/2019)
Saturday 31 August 2019
Trübsee, OLG Basel, Switzerland
Middle|Results
3. Nationaler OL (25/08/2019)
Sunday 25 August 2019
Kandersteg, OLG Thun, Switzerland
Long (shortened)|Results
Jugendlager Sprintstaffel (01/08/2019)
Thursday 1 August 2019
Campo Enrico Pestalozzi, Jugendlager'19, Switzerland
Sprintrelay, leg 1
EUOC | Sprintrelay (27/07/2019)
Saturday 27 July 2019
Olomouc, EUOC 2019, Czech Republic
Sprintrelay|Results
EUOC | Middle (26/07/2019)
Friday 26 July 2019
Kosír, EUOC 2019, Czech Republic
Middle|Results
EUOC | Sprint F (25/07/2019)
Thursday 25 July 2019
Mohelnice, EUOC 2019, Czech Republic
Sprint|Results
EUOC | Sprint Q (25/07/2019)
Thursday 25 July 2019
Bouzov, EUOC 2019, Czech Republic
Sprint|Results
Styrian O-Days E3 (21/07/2019)
Sunday 21 July 2019
Graz City, SUSO, Austria
Styrian O-Days E2 (20/07/2019)
Saturday 20 July 2019
Graz Geidorf, SUSO, Austria
Styrian O-Days E1 (19/07/2019)
Friday 19 July 2019
Graz Uni/Rosenhain, SUSO, Austira
Sprint|Results
Jukola (15/06/2019)
Saturday 15 June 2019
Valkeisvuori, Jukola 2019, Finland
Relaay, leg 1|Results
Nuuksio #3 (11/06/2019)
Tuesday 11 June 2019
Saarilampi-Kattila, Finland
Nuuksio #2 (11/06/2019)
Tuesday 11 June 2019
Tervalampi, Finland
Pfingststaffel Strecke 7 (09/06/2019)
Sunday 9 June 2019
Moosalp, OLG Bern, Switzerland
Relay, leg 7|Results
Pfingststaffel Strecke 2 (08/06/2019)
Saturday 8 June 2019
Moosalp, OLG Bern, Switzerland
Relay, leg 2|Results
ÖSTM Staffel (02/06/2019)
Sunday 2 June 2019
Weissense-Praditz, HSV Spittal Drau, Austria
Relay, leg 1|Results
4. AC Middle (01/06/2019)
Saturday 1 June 2019
Schifling- Farrendorf, HSV OL Villach, Austria
Middel|Results
SM sprinttiviesti (19/05/2019)
Sunday 19 May 2019
Vanha Rauma, Rasti-Lukko, Finland
Sprint Relay, leg 3|Results
Rauma Sprintti (18/05/2019)
Saturday 18 May 2019
Rauma Arvonsaari, Rasti-Lukko, Finland
Sprint|Results
2. Nationaler OL (12/05/2019)
Sunday 12 May 2019
Richterswil, ol zimmerberg, Switzerland
Sprint|Results
Sprint Cup NWS #3 (07/05/2019)
Tuesday 7 May 2019
Allschwil, OLG Basel, Switzerland
Sprint|Results
10mila (27/04/2019)
Saturday 27 April 2019
Glimåkra, 10mila 2019, Sweden
Relay, leg 1|Results
Easter4 Middle (20/04/2019)
Saturday 20 April 2019
Hrušica, Easter4 2019, Slovenia
Middle|Results
Easter4 Sprint (19/04/2019)
Friday 19 April 2019
Izola, Easter4 2019, Slovenia
Sprint|Results
1. Nat OL (14/04/2019)
Sunday 14 April 2019
Fluewald-Ahorn, OLG Huttwil, Switzerland
Long
MOM (13/04/2019)
Saturday 13 April 2019
MOM
Tannhubel, OLG Herzogenbuchsee, Switzerland
Middle|Results
biel.seeland OL (07/04/2019)
Sunday 7 April 2019
Büttenberg, ol.biel.seeland, Switzerland
Middle|Results
Berner Einzel OL (17/03/2019)
Sunday 17 March 2019
Zollikofenwald-Grauholz, OLG Bern, Switzerland
Berner Nacht OL (16/03/2019)
Saturday 16 March 2019
Zollikofenwald, OLG Bern, Switzerland
Lipica open E3 (11/03/2019)
Monday 11 March 2019
Vilenica, Lipica open, Slovenia
Middle|Results
Lipica open E2 (10/03/2019)
Sunday 10 March 2019
Vilenica, Lipica open, Slovenia
Long|Results
Lipica open E1 (09/03/2019)
Saturday 9 March 2019
Preloze, Lipica open, Slovenia
Middle|Results
BW'19 | Arthur's Seat (Part 2) (27/01/2019)
Sunday 27 January 2019
Holyrood & Meadowfield Parks, EUOC, Scotland
BW'19 | Arthur's Seat (Part 1) (27/01/2019)
Sunday 27 January 2019
Holyrood & Meadowfield Parks, EUOC, Scotland
BW'19 | Urban Race (Part 2) (26/01/2019)
Saturday 26 January 2019
Dean Village and Edinburgh West, EUOC, Scotland
BW'19 | Urban Race (Part 1) (26/01/2019)
Saturday 26 January 2019
Dean Village and Edinburgh West, EUOC, Scotland
BW'19 | Fight with the Night (Part 2) (25/01/2019)
Friday 25 January 2019
Calton Hill and the Killing Fields, EUOC, Scotland
Night Sprint|Results
BW'19 | Fight with the Night (Part 1) (25/01/2019)
Friday 25 January 2019
Calton Hill and the Killing Fields, EUOC, Scotland
Night Sprint|Results
Bern by Night #2 (18/01/2019)
Friday 18 January 2019
Äschete, BBN, Switzerland